You are currently viewing Olimpiada Młodych Barmanów

Olimpiada Młodych Barmanów

W dniach 8-9 kwietnia 2011r. odbył się finał X Olimpiady Młodych Barmanów. Zmagania konkursowe odbywały się w Domu Polonii w Pułtusku.Do finału tej olimpiady dostał się uczeń naszej szkoły Mariusz Olesiński z klasy IV TZ kucharz.
 
Celem olimpiady jest zachęcenie młodzieży do pogłębienia wiedzy teoretycznej i doskonalenie praktycznych umiejętności związanych z przyrządzaniem napoi mieszanych. Finał olimpiady składał się z dwóch etapów :
  1. Konkurencja FREE POURING. Zawodnik tej konkurencji musi wykonać trzy wylosowane nalania bez użycia miarek: lewą ręką, prawą ręką, lewą i prawą jednocześnie.
  2. Konkurs KLASYCZNY polegający na:
  • przyrządzeniu napoju klasycznego po uprzednim wylosowaniu z listy napojów mieszanych,
  • przyrządzeniu napoju mieszanego własnej kompozycji,
  • komentowaniu po angielsku wykonywanych czynności.
Pięciokrotnie uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału Olimpiady Młodych Barmanów. Występ przed ponad stuosobową publicznością jest trudny i stanowi próbę swoich możliwości. Poziom tegorocznej X edycji konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Występ Mariusza należy zaliczyć do najbardziej udanych wśród innych pokazów umiejętności przez uczniów naszej szkoły w poprzednich edycjach.
Ocena techniczna naszego uczestnika była bardzo wysoka, dobrze też wypadł komentarz wykonywanych czynności w języku angielskim. Nieco słabiej wypadła konkurencja free pouring. W finale uczestniczyło 44 uczniów z całej Polski. Mariusz znalazł się w pierwszej dwudziestce. Gratulujemy wyniku. ćwiczenia i systematyczna praca czynią mistrza – to wniosek jaki należy wyciągnąć na przyszłość – by występy naszych uczestników stawały się coraz lepsze.

Dodaj komentarz