You are currently viewing Niecodzienne spotkanie

Niecodzienne spotkanie

Dnia 15 kwietnia 2011 r w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego doszło do niecodziennego spotkania. 
 
Dwie klasy gimnazjalistów wraz z nauczycielami zwiedziło naszą szkołę. Goście mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej placówki na rok szkolny 2011/ 2012. Dla uatrakcyjnienia spotkania młodzież klasy III TZ kelner przedstawiła pokaz metod obsługi gościa w restauracji. Dodatkową atrakcją był pokaz sztuki barmańskiej przygotowany przez ucznia kl. IV TZ kucharz Mariusz Olesińskiego. Mariusz reprezentował naszą szkołę w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodych Barmanów. Uczeń przedstawił metody miksowania: shakerowanie, nalewanie, stirowanie. 
 
Mariusz wykorzystał przy sporządzaniu napojów elementy free pouringu. Wykonał koktajle bezalkoholowe z zastosowaniem wymienionych metod. Przenieśliśmy się także na chwilę w świat humoru. Mateusz Stasiak i Mariusz Krakos uczniowie klasy III TZ kelner zaprezentowali skecz  przedstawiający w zabawny sposób pracę kelnera w staropolskiej restauracji.

Dodaj komentarz