You are currently viewing Olimpiada Młodych Barmanów

Olimpiada Młodych Barmanów

Po raz jedenasty umiejętności przyrządzania napoi mieszanych zaprezentowali uczniowie szkół gastronomicznych z całej Polski. Uczniowie zaproszeni do wzięcia udziału w finale zostali wyłonieni na podstawie pisemnych testów kwalifikacyjnych przeprowadzanych w 89 szkołach w całej Polsce. 

Finaliści rywalizowali w 3 konkurencjach: Test Pisemny –  z zakresu towaroznawstwa i technologii produkcji napojów alkoholowych i bezalkoholowych, z wiedzy ogólnej oraz test z języka  angielskiego. Test Praktyczny – uczestnik sporządzał napój mieszany losowo wybrany  w dwóch porcjach, bez posługiwania się recepturą. Przyrządzając napój uczestnik  komentował  w języku  angielskim wykonywane przez siebie czynności.  Test Praktyczny – zawodnik sporządzał  napój mieszany własnej kompozycji w trzech porcjach  na bazie produktów Bacardi-Martini. 

W finale Olimpiady wzięło udział 42 uczniów reprezentujących czterdzieści dwie szkoły gastronomiczne. Naszą szkołę w finale XI Olimpiady Młodych Barmanów reprezentował Michał Pawlak – uczeń kl. III TZ – technik hotelarstwa. Z  dużą przyjemnością informujemy, że Michał zajął VII miejsce, co należy uznać za duży sukces. Uczeń umiejętności niezbędne do uczestnictwa w olimpiadzie zdobył podczas kursu barmańskiego organizowanego w naszej szkole przez Poznańską Akademię Barmanów.  Michałowi serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnej edycji olimpiady.

Dodaj komentarz