You are currently viewing I Mistrzostwa Polski <br> Młodych Barmanów w Darłowie

I Mistrzostwa Polski
Młodych Barmanów w Darłowie

W dniach 03-04.06.2013 w hotelu ” JAN ” w Darłowie odbył się konkurs barmański skierowany do uczniów wszystkich szkół o profilu hotelarsko-gastronomicznym w Polsce. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Monika Wróblewska z klasy I TZ – technik hotelarstwa i Michał Pawlak z kl. IV TZ – technik hotelarstwa. Organizatorami konkursu było Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku oraz Stowarzyszenie Polskich Barmanów.  
 
W dniach 03-04.06.2013 w hotelu ” JAN ” w Darłowie odbył się konkurs barmański skierowany do uczniów wszystkich szkół o profilu hotelarsko-gastronomicznym w Polsce. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Monika Wróblewska z klasy I TZ – technik hotelarstwa i Michał Pawlak z kl. IV TZ – technik hotelarstwa. Organizatorami konkursu było Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku oraz Stowarzyszenie Polskich Barmanów.
 
Udział Stowarzyszenia Polskich Barmanów dawał gwarancję niezależnej profesjonalnej oceny umiejętności zawodowych w/g standardów International Bartenders Association – największej na świecie organizacji barmańskiej. Uczestnicy zostali również zapoznani z programami szkoleniowymi Stowarzyszenia Polskich Barmanów  a w szczególności programem ” Barman Junior ”  dla uczniów niepełnoletnich, którzy poznają tajniki profesjonalnej sztuki barmańskiej, techniki pracy na bazie produktów bezalkoholowych. Dodatkową atrakcją były szkolenia i prezentacje najnowszych światowych trendów  w miksologii przygotowane przez firmy partnerskie Stowarzyszenia ( MONIN, PERIER, HAMILTON BEACH, TYMBARK ). Uczestnicy mieli do przygotowania drink w kategorii  Longdrink Fancy – bezalkoholowy.  Młodzi barmani przygotowywali dekorację bezpośrednio przed rozpoczęciem konkursu. Mieli na to 15 minut. Czynność tę wykonywali przed publicznością licznie zgromadzoną na konkursie. Przed rozpoczęciem pracy konkursowej uczestnicy wykonywali zadanie „free pouring” – nalanie z ręki  ( lewa 40 ml, prawa 60 ml )Każdy niedolany , ewentualnie przelany ml skutkował punktami karnymi odejmowanymi z ogólnej punktacji ( 1ml =1pkt. karny ). Na wykonanie napoju w 4 powtórzeniach uczestnicy mieli 7 minut. Po ocenie technicznej następowała ocena degustacyjna metodą włoską. 
 
Nasi uczniowie godnie reprezentowali  szkołę. Zabrakło nam szczęścia w ocenie degustacyjnej. Wróciliśmy zadowoleni z dyplomami, medalami i chęciami uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu. Monice i Michałowi dziękujemy za odwagę i  za czas poświęcony na przygotowanie się do zmagań konkursowych. Opiekunowie uczestniczyli w rywalizacji zespołowej. Pisali test z zakresu towaroznawstwa alkoholi. Nasz opiekun p. Ewa Żydowo napisała test osiągając 100% punktów możliwych do uzyskania.Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Ewy Żydowo.

Dodaj komentarz