Narodowe Święto Niepodległości 2022

10 listopada 2022 roku społeczność naszej szkoły uczciła w podniosły sposób 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn narodowy. Nie był on jedyną pieśnią wykonaną tego dnia, bowiem w czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli wysłuchać różnych pieśni patriotycznych przygotowanych przez uczniów kl. II TZ hotel/terminale. Wśród nich znalazły się: „Rota”, „Legiony”, „11 listopada”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”. Oprócz pieśni młodzież mogła też obejrzeć prezentację multimedialną „Droga Polski do niepodległości” opracowaną pod kierunkiem pana Rafała Taglewskiego oraz wystawę tematyczną w gablocie na I piętrze przygotowaną pod kierunkiem pani Kariny Karasińskiej-Pirowskiej. Patriotyczny charakter tego dnia podkreślały biało-czerwone wstążeczki zawieszone na piersi każdego ucznia. Należy również nadmienić, że 11 listopada 2022 r. w czasie uroczystości miejskich w Kościele pw. św. Wawrzyńca i na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego naszą szkołę będzie reprezentował poczet sztandarowy. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości będą miały miejsce jeszcze w najbliższym tygodniu, bowiem uczniowie poznają najważniejsze fakty historyczne związane z odzyskaniem wolności przez Polskę na lekcjach historii oraz w czasie zajęć z wychowawcą. 

Pamiętajmy, że wolność nie jest dana raz na zawsze, a wierność tradycji oraz pamięć o historii swojego narodu to elementy, które powinny wyróżniać współczesnego Polaka.

Dodaj komentarz