You are currently viewing Podsumowanie obchodów <br> I Światowego Dnia Kelnera <br>ZSZ Nr 2 w Kutnie

Podsumowanie obchodów
I Światowego Dnia Kelnera
ZSZ Nr 2 w Kutnie

W ramach obchodów I Światowego Dnia Kelnera przygotowano:
 • konkurs plastyczny Kelner w Karykaturze
 • konkursu Młody Kelner   
 • pokaz sztuki kelnerskiej
Wyniki  konkursu plastycznego Kelner w Karykaturze
 1. miejsce – Piotr Winiecki klasa II TZ – kelner.
 2. miejsce – Sara Jankowska klasa II TZ – technik hotelarstwa.
 3. miejsce – Ewelina Nowak klasa IV TZ – technik hotelarstwa.
Uczestnikami konkursu Młody Kelner byli uczniowie klas II, III, IV TZ kelner,  II TZ technik organizacji usług gastronomicznych. 
 
Do zmagań teoretycznych przystąpiło 21 uczniów. Uczniowie 28 lutego 2011 r. rozwiązywali test składający się z 50 pytań, obejmujący wybrane działy programowe z obsługi konsumenta  i technologii gastronomicznej. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą ilość punktów przystąpili do drugiego etapu  konkursu.
 
Finalistami I etapu konkursu byli:1. Krakos Mariusz2. Karpiak Klaudia3. Molenda Aneta4. Peda Mariola5. Byczek Michalina6. Walczak Patrycja7. Bartosik Bartosz4 marca 2011 r. przystąpili oni do części praktycznej  konkursu .Zmagania konkursowe obserwowała  komisja w składzie:
 • p. wicedyrektor Anna Rutkowska – Rubacha,
 • p. kierownik szkolenia praktycznego Julita Ryś,
 • p. Joanna Andrzejewska,
 • p. E. Żydowo.
Poziom etapu praktycznego był bardzo wyrównany. Komisja wyłoniła zwycięzców Konkursu Młody Kelner  w roku szkolnym 2010/2011:
miejsce – Mariusz Krakos – kl. III TZ kelner.
miejsce-  Klaudia Karpiak – kl. III TZ- kelner.
miejsce-  Mariola Peda – kl. II TZ – kelner.
Wyniki klasyfikacji zespołowej:
 
 1. miejsce – klasa III TZ kelner.
 2. miejsce – klasa II TZ kelner.
 3. miejsce – klasa IV TZ kelner.
 4. miejsce – klasa II TZ technik organizacji usług gastronomicznych.
25 marca 2011 r. odbył się apel , na którym klasa III TZ kelner przedstawiła pokaz sztuki kelnerskiej. Uczniowie zaprezentowali różne metody podawania potraw. Pani dyrektor Urszula Macioszczyk wszystkim wyróżnionym wręczyła nagrody książkowe  i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.Po części oficjalnej nastąpił czas na rozrywkę. 
 
Młodzież w humorystyczny sposób przedstawiła charakter pracy w  zawodzie kelnera. Ta część apelu cieszyła się największym zainteresowaniem młodzieży. Obchody I Światowego Dnia Kelnera w naszej szkole mają charakter wojewódzki. Patronat nad nimi objęła Kapituła Akademii Kelnerskiej. Nauczyciel naszej szkoły p. Ewa Żydowo reprezentuje województwo łódzkie, będąc członkiem Kapituły Akademii Kelnerskiej. Obchody I Światowego Dnia Kelnera w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kunie przygotowały: mgr inż. E. Żydowo oraz  mgr inż. J. Andrzejewska.

Dodaj komentarz