W minionym tygodniu nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia, wspieranego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, koncentrowała się na istotnych zmianach w przepisach prawa dotyczących bezpieczeństwa na drogach i nad wodą oraz ochrony młodzieży w środowisku cyfrowym. W ramach akcji uczniowie klasy I TZ logistyk przygotowali gazetkę tematyczną, która została wyeksponowana w gablocie na pierwszym piętrze szkoły. Na drzwiach sal lekcyjnych umieszczono plakaty przypominające o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz o podstawach udzielania pierwszej pomocy. Ponadto uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zajęciach z wychowawcami, podczas których odbyły się pogadanki przygotowane na podstawie materiałów udostępnionych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podjęte działania mają szczególne znaczenie nie tylko w kontekście zbliżających się wakacji, ale również kształtowania odpowiedzialnych postaw i dobrych nawyków wśród młodzieży. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie będą mogli bezpieczniej i bardziej świadomie korzystać z czasu wolnego oraz właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia




