„Nic dla siebie, wszystko dla innych” – Święto Patrona Szkoły

Od 1995 roku tradycją Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie są coroczne obchody Święta Patrona Szkoły. Nie inaczej było w tym roku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.50 wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Pani dyrektor Joanna Zielińska serdecznie powitała grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów.  W swoim wystąpieniu podkreśliła doniosłość działań Antoniego Troczewskiego w naszym mieście, a następnie zwróciła uwagę na to, że od 1907 roku, czyli od chwili utworzenia pierwszej w Kutnie szkoły średniej o profilu zawodowym, pragnienia doktora są konsekwentnie realizowane. Wymieniła atuty szkoły, przede wszystkim nowoczesną bazę dydaktyczną do kształcenia zawodowego. Przypomniała też o praktykach i stażach zawodowych dla naszych uczniów i absolwentów oraz o współpracy szkoły z lokalnymi przedsiębiorcami.

          W dalszej części uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu o życiu i działalności patrona szkoły – doktora Antoniego Troczewskiego oraz wręczenie nagród zwycięzcom – klasie I BS magazynier/logistyk za I miejsce, klasie I żug za II miejsce oraz klasom I hotel i I terminale, które zajęły ex aequo miejsce III.

          Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na galę Antośków, czyli wyróżnień przyznanych w dwunastu różnych kategoriach uczniom i nauczycielom.

          Święto Patrona Szkoły to też znakomita okazja do pochwalenia się sukcesami szkoły. Ostatnim z nich jest tytuł Inspirator Kariery 2024, który został przyznany naszej szkole i który kilkanaście dni temu odebrała pani kierownik Julita Ryś. W swoim wystąpieniu pani kierownik dokonała podsumowania tegorocznego projektu „Rozwój kompetencji zawodowych młodych techników” w ramach programu Erasmus+. Wręczyła też certyfikaty uczestnikom tego projektu, a oni sami krótko zrelacjonowali miesięczny pobyt na greckiej wyspie Kreta.

          Uroczystość przebiegła w niezwykle sympatycznej atmosferze.

Dodaj komentarz