Uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2023/2024

21 czerwca 2024 r. o godz. 8.30 rozpoczęła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2023/2024. Pani dyrektor Joanna Zielińska powitała wszystkich zgromadzonych oraz krótko podsumowała miniony rok szkolny. Pogratulowała klasom o najwyższych średnich. W TZ jest to klasa IV technik hotelarstwa ze średnią ocen 3,75, zaś w BS jest to klasa III logistyk ze średnią ocen 3,26. Absolwenci tej klasy właśnie jako pierwsi otrzymali  świadectwa oraz złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Starszych kolegów pożegnali przedstawiciele klas II BS, życząc trafnych wyborów życiowych.

W dalszej części uroczystości pani dyrektor Joanna Zielińska razem z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe tym uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy promowali naszą szkołę w środowisku lokalnym oraz budowali jej pozytywny wizerunek. Dyplomy dostali też ci, którzy w ciągu roku szkolnego zaangażowani byli w pracę w Szkolnym Kole Caritas, osiągnęli sukcesy w zawodach sportowych, reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym lub konkursach przedmiotowych.

         Dyplomy za wyróżniające wyniki w nauce z gratulacjami i wyrazami uznania od Starosty kutnowskiego otrzymali uczniowie z najwyższymi średnimi: Zuzanna Filipiak, Iwona Stolińska, Weronika Domżał, Wiktoria Banasiak, Joanna Kołek, Polina Hryczyk i Bartosz Rzetelski.

         Pani kierownik Julita Ryś przekazała kilku uczniom podziękowania od hotelu Villa Garden w Kutnie za wykonywanie obowiązków w ramach zajęć praktycznych z dużym zaangażowaniem, za rzetelność, punktualność oraz kreatywność przy rozwiązywaniu problemów.

Pani Dyrektor Joanna Zielińska, w nawiązaniu do tych dyplomów dla młodzieży, podsumowała również tegoroczną współpracę z pracodawcami, u których praktyczną naukę zawodu realizują od lat nasi uczniowie.

Należą do nich:  

 • Animex Kutno Sp., 
 • Zakład Mleczarski w Kutnie Zorina Sp. z o.o., 
 • Vandemoortele Kutno,
 • Hotel Restauracja Rondo,
 • Hotel Dwór Sójki,
 • Villa Garden Grzegorz Smyczyński,
 • Firma Usługi Gastronomiczne „ Siódme Niebo”,
 • Leroy Merlin,
 • Zakład AMZ – BIS Sp. z o.o.,
 • CNH Industrial Sp. z o.o. Kutno,
 • Krajowa Grupa Spożywcza S.A. Oddział Cukrownia Dobrzelin w Dobrzelinie,
 • GoodMills Polska Sp. z o.o. Młyn Kutno,
 • Ozdowski T.D.J. Zakład piekarniczo – cukierniczy  Sp. j.,
 • Ustronianka Sp. z o.o.,
 • Polfarmex S.A.,
 • Omega Pilzno ITiS Godawski  & Godawski Sp z o.o.,
 • MAPEI Polska Sp. z o.o.

Pani Dyrektor podkreśliła, że zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe odbywane u pracodawców pozwalają młodzieży na opanowanie umiejętności zawodowych niezbędnych do podjęcia pracy w danym zawodzie oraz zastosowanie i pogłębienie zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. To właśnie dzięki efektywnej współpracy środowiska szkolnego z pracodawcami młodzi ludzie kończą szkołę wyposażeni w doświadczenie niezbędne do funkcjonowania na rynku pracy.

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 to znakomita okazja, by ją posumować i podziękować: za zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodzieży, życzliwość i zrozumienie problemów naszej szkoły. Dyrekcja szkoły wyraziła jednocześnie nadzieję na dalszą współpracę w przyszłych latach.

         W dalszej części uroczystości pani Agnieszka Mularczyk, która odpowiedzialna jest za współpracę z Fundacją DKMS, wręczyła certyfikaty tym, którzy w tym roku wspomogli ją w tej pracy, zaś pani Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz, nauczyciel języka angielskiego, przekazała certyfikaty uczniom, którzy w minionym roku szkolnym poczynili największe postępy w nauce tego języka obcego.

         Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor uhonorowała medalem uczennicę klasy I A TZ technik logistyk za dobre serce, uczciwość i szlachetność.

         Z młodzieżą, po dwóch latach pracy w naszej szkole, pożegnał się ksiądz Mariusz Lewandowski, który podziękował za miłą atmosferę, wszystkie rozmowy i dobre słowo.

         Uroczystość zakończyła przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców p. Anna Krygiel, która złożyła serdeczne życzenia na wakacje, by były spokojne i wolne od natłoku spraw szkolnych, ale przede wszystkim bezpieczne.

Dodaj komentarz