Podwójnie zapomnieni

W dniach 15 -19 czerwca w naszej szkole gościła wystawa „Podwójnie zapomnieni”. Było to możliwe dzięki uprzejmości Pani Bożeny Gajewskiej działającej w TPZK. Młodzież miała okazję poznać historię zbrodni katyńskiej przez pryzmat aspektu regionalnego oraz związanego z obywatelami polskimi pochodzenia żydowskiego. Cennym walorem było spotkanie z Panią Gajewską, która wspólnie z nauczycielami historii Panami Grzegorzem Wojtasiakiem i Rafałem Taglewskim przybliżyła rys historyczny lat 1939-1940 w relacjach polsko- sowieckich oraz ich reperkusje w czasach, kiedy nie mieliśmy pełnej suwerenności ustrojowej. Takie inicjatywy są ciekawą formą żywej lekcji historii i spotkały się z zainteresowaniem społeczności uczniowskiej